ZYRTARE: Konfirmohet drejtori i ri i Milanit


Ekipi i Milan ka konfirmuar që Frederic Massara do të jetë drejtori i ri sportiv.

Massara në të kaluarën ishte futbollist në Serie A dhe B. Ai po ashtu ishte asistent-trajner në klubet e Palermos dhe Romës.

Pastaj u bë drejtor i Romës në vitin 2011-të. Kurse në vitin 2016-të kaloj në kompaninë Jiangsu Suning.

Massara e zëvendëson të larguarin Leonardo.
Shtuar më 21/06/2019, ora 18:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori