Zyrtare: Kristal Abazaj transferohet tek Anderlecht
Mesfushori sulmues i Luftëtarit dhe Kombëtares Shqiptare, Kristal Abazaj, ka arritur marrëveshje tre vjeçare me klubin belg, Anderlechtit.

Lojtari që llogaritet si njëri nga shpresat më të mëdha në Shqipëri fal paraqitjeve të tij për ndeshjen e fundit kishte marr thirrje edhe nga Kombëtarja A.

Ai me Luftëtarin shënoi nëntë gola në 28 ndeshje të zhvilluara.

Këtë dimër ai u transferua te klubi lider në Superiore, Skënderbeu , i cili e huazoi te Luftëtari edhe gjashtë muaj të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2018, ora 20:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori