Zyrtare: Ky është presidenti i ri i Federatës Italiane të Futbollit
Gabriele Gravina është zgjedhur që të jetë presidenti i ri i Federatës Italiane të Futbollit.

65-vjeçari Gravina ish-presidenti i Seria C, ishte kandidati i vetëm dhe mori 97.2 për qind të votave në asamblenë e zgjedhjeve këtë të hënë.

Gabriele është një nga ju, dikur që do të ndryshojë dhe të rinisë futbollin e ri italian. Ne do të ndryshojmë orientimin dhe drejtimin”, u shpreh Gravina.
Shtuar më 22/10/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori