ZYRTARE/ Lincoln - Prishtina nuk do të luhet
Ndeshja parakualifikuese e LigësEvropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet.

Skuadra e FC Prishtinës nuk është paraqitur në stadium për të zhvilluar ndeshjen e cila është dashur të fillojë nga ora 18:00.

E gjitha kjo pasi skuadrës nga kryeqyteti i Kosovës i kanë rezoltuar tetë lojtarë pozitivë me COVID-19, duke bërë që vetëm dhjetë lojtarë t’i ketë në dispozicion për këtë ndeshje.

FC Prishtina ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me UEFA-n për të gjetur një zgjidhje.

Tani i mbetet shtëpisë më të madhe evropiane të futbollit për ta vendosur fatin e këtij takimi, i cilu u shty për të dytën herë shkaku i COVID-19.
Shtuar më 22/08/2020, ora 18:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori