ZYRTARE: Liverpoolin e gjen belaja, 2 ndeshje në 24 orë
Tashmë ishte zyrtare që ndeshja gjysmëfinale në Kupën e Botës për klube do të zhvillohej me 18 dhjetor.

Reds do të përballen me dy ekipe të ndryshime në dy vende trë ndryshime brenda 24 orëve.

Liverpool e ka postuar një komunikatë në ueb faqen e tyre zyrtare për ta konfirmuar lajmin, duke njoftuar që do të luhet me dy skuadrandryshime në të dyja garat.

“Ne do të përdorim dy skuadra për të luajtur njëkohësisht, pasi me një skuadër do të jemi pjesëmarrëse në Kupën e Botës FIFA për klube në Katar dhe me një tjetër në Carabao Cup”, thuhet në deklaratën e tyre.

Klubi e ka falënderuar EFL për punën dhe angazhimin që datat të ndryshohen, por do të ishte në kundërshtim me rregulloren e konkurrencës.
Shtuar më 05/11/2019, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori