Zyrtare: Luka Jovic rikthehet te Eintracht Frankfurt
Jovic kaloi të Reali në vitin 2019 për 63 milionë euro, por dështoi të gjejë vend në formacionin e Zidanes duke bërë paraqitje të dobëta.

Mirëpo, serbi tani është rikthyer të skuadra e vjetër në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Gjysmën e pagës së lojtarit do ta paguajë klubi gjerman dhe gjysmën tjetër “Los Blancos”.

Në marrëveshjen e arritur nuk thuhet se ka mundësi të blerjes.
Shtuar më 14/01/2021, ora 15:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori