Zyrtare: Manchester City ka arritur blerjen e mbrojtësit fracez të Bilbaos


​Mancehster City ka transferuar qendërmbrojtësin francez të Athletic Bilbaos, Aymeric Laporte.

Skuadra angleze Manchester City dhe ajo spanjolle, Athletic Bilbao kanë arritur marrëveshje për transferimin e Aymeric Laporte.

Lojtari brenda pak orësh do të arrijë në Manchester, ku do të nënshkruaj kontratën me skuadrën e Pep Guardiolas.

Për shërbimet e tij, City do të paguajë 65 milionë euro, aq sa është edhe klauzola e tij. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori