Zyrtare: Manuel Pellegrini trajneri i ri i City-t
Manchester City njofton se trajneri i ri i skuadrës do të jetë ish tekniku i Malagas dhe Real Madrid Manuel Pellegrini. Tekniku i ri zëvëndëson kështu të shkarkuarin Roberto Mancini.

Ish trajneri që bëri mrekullinë me Malagan si në Primera Division ashtu edhe në Champions League ka firmosur një kontratë tre-vjeçare me nënkampionët e Premier League-s.

Kalimi i tij te Manchester United u zyrtarizua sot kur te Malaga u zyrtarizua trajneri i ri Bernd Schuster. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2013, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori