ZYRTARE/ Maradona rikthehet të drejtojë një skuadër, firmos me klubin argjentinas


Pas largimit nga skuadra e Dorados për shkak të problemeve fizike, Diego Armando Maradona është gati për të marrë drejtimin e një skuadre të re. Legjenenda argjentinase ka lënë pas problemet dhe tashmë është gati për të marrë drejtimin e skuadrës së Gimnasia Esgrima la Plata.

Është klubi argjentinas që ka njoftuar nëpërmjet faqes së saj zyrtare, arritjen e kësaj marrëveshje.

Gimnasia militon në Superligën e Argjentinës.

Gimnasia La Plata ka vetëm një pikë në 5 ndeshjet e para në kampionat dhe ishte në kërkim të një trajneri të ri.

Kjo është skuadra e tretë që Maradona do të stërvisë në kampionatin argjentinas pas Deportivo Mandiyu në 1994 dhe Racing në 1995.
Shtuar më 05/09/2019, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori