Zyrtare: Marouane Fellaini te United
Manchester United ka zyrtarizuar në faqen e tij në internet blerjen e Marouane Fellaini. Mesfushori 25-vjeçar belg ka lënë Evertonin për tu ribashkuar me ish trajnerin e tij David Moyes në "Old Trafford". Fellaini i ka kushtuar kampionëve të Anglisë plot 27,5 milionë sterlina.

Pas dështimeve me Thiago Alcantara, Cesc Fabregas dhe emra të tjerë, më në fund "Djajtë e Kuq" bëjnë goditjen e tyre në mesfushë.

Marouane Fellaini shënoi 12 gola sezonin e shkuar me Everton, madje një edhe nga Manchester United. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori