ZYRTARE/ Milani firmos me mesfushorin francez
Vetëm statusi zyrtar mungonte, i cili tani ka mbërritur: Soualiho Meïté është një lojtar i ri i Milanit.

Futbollisti i Torino u transferua kuqezi mbi një bazë të përkohshme me të drejtën e opsionit për blerjen përfundimtare. Më poshtë është deklarata nga klubi kuqezi:

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë se ka siguruar mbi një bazë të përkohshme me të drejtën e opsionit për blerjen përfundimtare të shfaqjeve sportive të futbollistit Soualiho Meïté nga Torino FC. Mesfushori bashkohet me klubin e AC Milan deri më 30 qershor 2021.

Lindur në Paris ( France) më 17 Mars 1994, Soualiho Meïté u rrit në sektorin e të rinjve Auxerre me të cilin bëri debutimin e tij në Ligue 1 në 2011, duke bërë 24 paraqitje dhe 2 gola.

Në 2013 ai u transferua në LOSC Lille me të cilin bëri 41 paraqitje në 3 sezone, para se të transferohej në Belgjikë, te Zulte Waregem, me të cilin luajti 58 ndeshje dhe shënoi 2 gola. Në sezonin 2017/18 ai u kthye në Francë, së pari në Monaco (3 paraqitje) dhe më pas në Bordeaux (19 ndeshje dhe 1 gol) dhe në verën e vitit 2018 ai u transferua në Torino me të cilin mblodhi 94 paraqitje dhe 3 gola në dy sezone e gjysmë”.
Shtuar më 15/01/2021, ora 23:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori