ZYRTARE/ MLS fillon më 8 korrik, por me format të ri
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendi më i prekur nga koronavirusi me më shumë se 2 miljonë raste dhe me rreth 115 mijë të vdekur deri tani, megjithatë edhe në SHBA futbolli do të rifillojë .

Zyrtarisht Major League Soccer do të nisë muajin e ardhshëm me ndeshjet e para të sezonit të ri që do të luhen pa tifozë. Në momentin e ndërprerjes në mars ishin luajtur vetëm 2 raundet e para. Kampionati do të fillojë në datën 8 korrik dhe do të përfundojë aktivitetin në 11 gusht me një format të ri dhe të shkurtuar.

Të gjitha takimet do të zhvillohen në kompleksin "Disney World" në Florida. Lajmi i madh u dha nga komisioneri i Major League Soccer, Don Garber.
Shtuar më 11/06/2020, ora 09:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori