ZYRTARE/ Moto GP shtyen dy gara për shkak të koronavirusit
Për shkak të pandemisë së koronavirusit, FIM, IRTA dhe Dorna Sports kanë konfirmuar këtë të martë shtyrjen e Çmimit të Madh të MotoGP të Italisë (31 maj) dhe Katalonjës (7 qershor) .

Të dyja këto gara janë shtyer në një orar tjetër, po ashtu është gaara e Gjermanisë e planifikuar në 21 qershor është shumë pranë shtyerjes.

Dorna Sports do të publikojë një orar të rishikuar sa më shpejt të jetë e mundur.
Shtuar më 07/04/2020, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori