ZYRTARE/ Musacchio mbrojtësi i ri i Lazios
Mateo Musacchio vishet bardhekaltër. Klubi i Lazios zyrtarizoi blerjen përfundimtare të futbollistit, i cili u transferua në kryeqytet nga Milani. Mbrojtësi firmosi me skuadrën e drejtuar nga Simone Inzaghi deri në vitin 2023.

30-vjeçari do të aktivizohet në vendin e Luiz Felipe, i cili i është nënshtruar një operacioni dhe do t’i mungojë bardhekaltërve për një kohë të papërcaktuar. Me ardhjen e Musacchio, trajerni Inzaghi kompelton kështu repartin e prapavijës.

Shtuar më 28/01/2021, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori