ZYRTARE/ Pato transferohet në Kinë
Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato është larguar nga Villarreal, duke pranuar ofertën e skuadrës nga Kina, Tianjin Quanjian.

Te Tianjin Quanjian, Pato për trajner do të ketë ish mbrojtësin e Italisë, Fabio Cannavaro, përcjell lajmi.net.

Pato 27 vjeçar, te Villarreali ishte transferuar vitin e kaluar, dhe në 14 paraqitje ka arritur të shënoi dy gola.

Ai në karrierën e tij ka veshur edhe fanellat e Milanit dhe Chelsea./Albeu.com/
Shtuar më 28/01/2017, ora 18:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori