Zyrtare: Pep Guardiola nënshkruan kontratë të re me Manchester Cityn

Pëlqej
Pep Guardiola ka nënshkruar kontratë të re me Manchester City deri në vitin 2021.

Spanjolli nënshkroi sot kontratë të re, e cila e mban atë në Etihad Stadium edhe për disa vite.

“Jam shumë i lumtur dhe i kënaqur. I kënaqur sepse kam mundësi që të punojë këtu. Me pëlqen të punojë me lojtarët e mijë për çdo ditë dhe do të provojmë të bëjmë më të mirën për vitet që vinë. Si menaxher, duhet të jeni të mirë më lojtarët – që ata të ndihen mirë”.

“Do të bashkohem me dëshirën e lojtarëve të mijë për të bërë një skuadër më të mirë dhe të përmirësohemi në çdo ndeshje. Kemi një skuadër të re me moshë mesatare 23 vjet dhe do ti mbajmë shumicën e lojtarëve për të arritur edhe më shumë bashkë në sezonet e ardhshme”, deklaroi Guardiola. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 19:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori