Zyrtare: Pjaca prezantohet tek Schalke 04


Mesfushori kroat, Marko Pjaca, ka kaluar tashmë testet mjekësore dhe është lojtari më i ri i Schalkes.

Lojtari u shpreh i lumtur për këtë kalim, teksa tregoi se Hoewedes e ndihmoi të transferohet në Bundesligë.

“Kam folur me Bene Hoewedes shumë rreth Schalkes dhe më ka thënë shumë gjëra pozitive për klubin, tifozët etj...”, u shpreh Pjaca.

Klubi gjerman ka njoftuar se ka trasnferuar mesfushorin kroat në formë huazimi deri në fund të sezonit. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2018, ora 21:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori