ZYRTARE/ Premier League merr vendimin një vendim shumë të rëndësishëm
Premierliga angleze ka marr një vendim tejet të rëndësishëm sot gjatë ditës.

Federata e Futbollit Anglez me ndihmën e klubeve kanë marrë vendimin për zëvendësimet ‘emergjente’ gjatë lojës.

rast se një lojtar ka probleme të tronditjes, ai mund të largohet nga loja dhe të zëvendësohet edhe nëse klubi ka bërë 3 zëvendësime.

Pra nga tani klubi ka të drejtën e 2 zëvendësimeve në rast se ndonjë lojtar pëson tronditje të trurit./
Shtuar më 20/01/2021, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori