ZYRTARE/ Roma prezanton trajnerin e ri


Roma ka njoftuar se Paulo Fonseca do të jetë trajneri i tyre që nga fillimi i sezonit të ri.

Trajneri 46-vjeçar ka nënshkruar një kontratë që do ta lidhë atë me klubin rom për dy vitet e ardhshme, me një mundësi rinovimi për të tretën.

"Ne jemi të kënaqur për të mirëpritur Paulo Fonseca në Klub," tha Presidenti Jim Pallotta. "Paulo është një trajner i ri dhe ambicioz me përvojë ndërkombëtare, një mentalitet fitues dhe është i njohur për idetë e tij të guximshme dhe ofenduese të futbollit që do të nxisin tifozët tanë".

"Nga hera e parë që i fola atij menjëherë shprehu dëshirën e tij për të ardhur në Romë dhe entuziazmin e tij në pranimin e një sfide të re, duke filluar të punojë me lojtarët tanë për të ngritur një ekip që tifozët mund të ndjehen krenarë".

Tekniku portugez, i lindur në 1973 në Mozambik, vjen nga Shakhtar Donetsk, ku fitoi Kupën dhe Kampionatin në secilën prej tre sezoneve në të cilat udhëhoqi klubin ukrainas.
Shtuar më 11/06/2019, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori