ZYRTARE/ Rooney lë përfundimisht futbollin
Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty.

Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si futbollist për t’i ndihmuar ekipit.

Por sot, ka vendosur përfundimisht që ta lë futbollin dhe t’i përkushtohet detyrës së re.

Legjenda e Anglisë ka nënshkruar kontratën për 2 vjet e gjysmë, përkatësisht deri në 2023.

Derby po lufton për ekzistencë sivjet në Championship, është në vendin e 22-të me 19 pikë.
Shtuar më 15/01/2021, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori