Zyrtare: Schweinsteiger vazhdon kontratën me Chicago Fire
Bastian Schweinsteiger më në fund ka zgjatur kontratën edhe për një vit me skuadrën amerikan të MLS-së, Chicago Fire.

Schweinsteiger, i cili iu bashkua Chicagos vitin e kaluar nga Manchester Unitedi dhe luajti 24 ndeshje duke shënuar tri gola, ka thënë se është i vendosur t’i ndihmojë klubit për të fituar trofe.

“Jam shumë i lumtur që nënshkrova përsëri me Chicago Fire dhe që do të vazhdojmë atë që kemi nisur më 2017”, tha gjermani. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori