Zyrtare: Seria A më në fund bëhet me president të ri
Zyrtarisht është konfirmuar president i ri i kampionatit elitar italian, Serie A, i cili është Gaetano Miccicche.

Serie A ka qenë pa president për më shumë se një vit, pasi Maurizio Beretta dha dorëheqje në mars të vitit 2017.

Në 12 muajt për ta zgjedhur presidentin e ri patën dështuar, së pari me ish-kryetari i Federatës së Futbollit të Italisë, Carlo Tavecchio dhe pastaj presidentin e Komitetit Kombëtar Olimpik të Italisë, Giovanni Malago, që ishin detyruar të merrnin rolin e presidentit në detyrë të Serie A.

Sidoqoftë, Miccicche u emërua dje presidenti i ri në Serie A duke e fituar votën e të gjitha 20 klubeve të kampionatit elitar italian. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori