Zyrtare: Tayson Fury do të ndeshjet me Seferin në Manchester

Pëlqej
Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampioni i botës në peshat e rënda, do të duelojë ndaj Sefer Seferirikthimin e tij në ring, më 9 qershor, në “Manchester Arena”.

Lajmi është zyrtarizuar sot, ku Fury do të përballet me 39-vjeçarin shqiptar, në një event që shënon rikthimin në ring të britanikut, pas më shumë se dy vitesh e gjysmë pushim.

Përflitej shumë mes Furys dhe Seferit, pasi britaniku pat deklaruar se do të zhvillonte 2-3 sfida të lehta para se të duelonte sërish për titull.

Fury ka 25 fitore dhe asnjë humbje si profesionist, ndërsa Sefer Seferi ka 23 fitore dhe 1 humbje si profesionist. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori