ZYRTARE/ UEFA merr vendimin final për Manchester Cityn
Manchester City ka marrë një vendim shumë të mirë gjatë ditës së sotme.

Apeli në UEFA ia ka pranuar ankesën dhe skuadra e Guardiolës do të luajë në Evropë sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Premierligës është dënuar me vetëm 10 milionë euro për shkeljet që janë gjetur.

Kujtojmë se muaj më parë, City ishte dënuar me dy muaj mospjesëmarrje në garat evropiane.
Shtuar më 13/07/2020, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori