Zyrtare, VAR do ti bashkohet La Ligas në këtë sezon
Pëlqej
Pas Bundesligës dhe Serisë A edhe La Liga dorëzohet përballë teknologjisë.

Gabimet e arbitrave gjatë këtij sezoni kanë detyruar presidentin e komisionit teknik të arbitrave në Spanjë, Sanchez Arminio të zyrtarizojë përdorimin e VAR, Video Asistant Referee në kampionatin spanjoll duke filluar që nga sezoni i ardhshëm.

Pra edicioni 2018-2019 i La Ligas që do të jetë pikërisht VAR. /Albeu.com/
Shtuar më 15/11/2017, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori