Zyrtare: Wilfried Bony te Manchester City (FOTO LAJM)

Tashmë është zyrtare: Wilfried Bony është futbollisti më i ri i Manchester City-t. Kampionët e Premier League-s kanë njoftuiar sot akordin final me sulmuesin nga Bregu i Fildishtë, i cili ka kushtuar arkave të klubit 28 milionë sterlina.

Ish sulmuesi i Swanswa City-t ka firmosur një kontratë që skadon në verën e vitit 2019 dhe nga e cila do të përfitojë 100 mijë sterlina në javë.

"Një ndjesi speciale për mua, një nder i madh që jam këtu dhe kjo do të jetë një sfidë interesante", u shpreh Bony. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2015, ora 15:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori