Australian Open, Djokovic mposht lehtësisht Karaastev dhe kualifikohet në finale
Tenisti numër një në Botë, Novak Djokoviç është kualifikuar në finalen e madhe të Australian Open.

Serbi mposhti shumë lehtë tenistin rus, Karatsev me rezultat 3-0 6-3, 6-4 dhe 6-2.

Djokoviç duhet pritur meçin mes Medvedev dhe Tsitsipas për ta mësuar kundërshtarin e finales.

Kujtojmë që Novak Djokovic nuk ka humbur asnjëherë në finalen e këtij Grand Slami. Në 8 finale, ‘Nole’ ka fituar 8 tituj.
Shtuar më 18/02/2021, ora 12:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori