Hamilton 3 pikë larg titullit të Botës, triumfon në Meksikë
Lewis Hamilton fitoi Çmimin e madh të Meksikës me një makinë të kontrolluar në mënyrë të shkëlqyer në një luftë taktike me Ferrarin për të kaluar në prag të titullit botëror.

Hamilton do ta kërkoj kampionatin e tij të gjashtë në SHBA të Dielën e ardhshme për aq kohë sa ai nuk humbet më shumë se 22 pikë ndaj shokut të skuadrës së Mercedesit, Valtteri Bottas.

Hamilton triumfoi në një garë të tensionuar, të "luftuar" midis katër shoferëve të Mercedes dhe Ferrari.

Sebastian Vettel i Ferrari ishte i dyti, përpara Bottas dhe Charles Leclerc.
Shtuar më 27/10/2019, ora 22:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori