I pafat, Nadal braktis çerekfinalen e Australian Open si pasojë e dëmtimit
Rafael Nadal mori vendimin për t’u tërhequr nga dueli në setin e pestë të çerekfinales ndaj kroatit Marin Cilic, duke u eleminuar nga çerekfinalja e Australian Open.

Nadal pas dhimbjeve të mëdha vendosi të mos vazhdojë duelin duke humbur kështu këtë përballje dhe duke u eleminuar nga ky grand slam turne.

Kështu, Marin Cilic kalon në gjysmëfinale të Australian Open. Kyle Edmond është kundërshtari i radhës i Marin Cilic në gjysmëfinale./albeu.com/
Shtuar më 23/01/2018, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori