Botërori i xhudos, Majlinda Kelmendi në finale
Pëlqej
Majlinda Kelmendi prek finalen dhe është shumë pranë titullit kampion Bote në kampionatin e xhudos që po zhvillohet në Rusi. Xhudistja nga Peja arrit të kualifikohej për në finale pasi mposhti rusen Natalia Kuziutina.

Kelmendi e kaloi lehtë fazën e parë, derisa në të dytën mposhti venezuelasen Vanessa Cortesia, ndërsa në fazën e tretë mposhti kongolezen Bundmaa Munkhbaatar

finale Majlinda Kelmendi do të ketë përballë rumunen Andreea Chitu. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori