Makina fluturon dhe merr flakë, piloti si "kokrra e mollës" (VIDEO)
Pëlqej
Aksidenti spektakolar, por pa probleme për Konstatin Tereshchenkon në cirkuitin e Spa në Belgjikë. Gjatë provave zyrtare të GP3, një-vendëshja e pilotit rus doli nga pista dhe pas u përplas me pjesën anësore fluturoi për disa metra në ajër.

momentin kur makina preku në pistë shpërthyen edhe flakët që alarmuan pilotin dhe komisarët e garës.

Tereshchenko mundi të dalë shpejt nga makina dhe të mos pësojë as gërvishtjen më të vogël. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2014, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori