Miami Masters, finale Murray-Federer
Britaniku Andy Murray mundi në gjysmëfinale francezin Richard Gasquet me rezultatin 6-7, 6-1, 6-2. Gasquet zhvilloi një set të parë shumë të mirë, por disa gabime në setin e dytë nuk i dhanë më mundësin për të thelluar rezultatin. Murraysetin e dytë dhe të tretë nuk u duk më në vështërsi.

Numri dy i renditjes botërore do të përballet në finale me spanjollin David Ferrer i cili më parë kishte mundur gjermanin Tommy Haas 4-6, 6-2, 6-3.

Në përfundim të ndeshjes Murray deklaroi se iu përgjigj mirë lojës së Gasquet dhe se kishte zhvilluar një ndeshje të mirë. Finalja e Miami Masters do të zhvillohet në Crandon Park. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2013, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori