Ndërron jetë nga koronavirusi në moshën 28-vjeçare sumo i parë
Një mundës ka vdekur nga koronavirusi, duke e bërë atë mundësin e parë sumo në botë që i nënshtrohej virusit vdekjeprurës.

Një mundës sumo 28-vjeçar i infektuar me koronavirus ka vdekur, duke u bërë mundësi i parë sumovdiq nga virusi.

Wrestler Shobushi, emri i vërtetë i të cilit është Kiyotaka Suetake, u shtrua në spital muajin e kaluar, vdiq të Mërkurën në një spital të Tokios për shkak të dështimit të shumëfishtë organesh të lidhura me koronavirusin, tha transmetuesi publik japonez NHK.

Shobushi bëri debutimin e tij profesional në vitin 2007 nga Takadagawa i qëndrueshëm dhe renditja e tij më e mirë në karrierë ishte Nr 11 në divizionin e sandanizmit, divizioni i katërt më i lartë.

Mundësi Shobushi fillimisht zhvilloi ethe, megjithatë në atë kohë asnjë nga shokët e tij nuk u ankua për simptoma. /Lajmi.net/
Shtuar më 13/05/2020, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori