Njihuni me rekordin e ri të shikueshmërisë në Australian Open
Përballjet e para të Australian Open kanë regjistruar numër të madh spektatorësh, në total numri është 500 mijë.

Ndërkohë më datë 20 janar, regjistrohet dhe numri më i madh i shikuesve, 87 mijë persona. Të ardhurat gjithashtu janë mbresëlënëse. 210 milionë euro të arkëtuara, shifër kjo që u reflektua edhe të shpërblimi që organizatorët kishin rezervuar për tenistët pjesëmarrës në Grand Slamin e parë sezonal, Australian Open 2018, i fituar nga zvicerani, Roger Federer./albeu.com/

Shtuar më 30/01/2018, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori