Serena Williams bëhet mbretëreshë për herë të 7-të në Wimbledon
Pëlqej
Serena Williams fitoi për herë të shtatë turneun e Wimbledon duke mundur në finale Angelique Kerber pas 1 orë e 23 minuta duke mos vuajtur pothuajse aspak përballë tenistes gjermane, që luante finalen e saj të parë në fushën me bar të turneut londinez.

Williams, që kishte fituar dhe vitin e kaluar vuajti disi në setin e parë, kur fituesja e Australian Open këtë vit arriti të ruante radhën e shërbimit deri në gamen e saj të pestë, por në fund Williams mori një game me break duke fituar 7-5.

setin e dytë amerikanja nuk hasi shumë vështirësi duke e fituar me rezultatin e thellë 6-3.
Shtuar më 09/07/2016, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori