Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO)
Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të triumfonte në të vetmin Masters 1000 që i mungonte në karrierë.

Djokovic kishte 5 raste që e humbiste këtë trofe (2008, 2009, 2011, 2012 dhe 2015) dhe më në fund ia doli që ta ngrinte lart në çimenton e “Western & Southern Open”.

Me këtë fitore, Djokovic tregon se është kthyer në formën e tij më të mirë dhe i ka dhënë fund dominimit 2-vjeçar të dyshes Nadal-Federer./albeu.com/
Shtuar më 20/08/2018, ora 08:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori