US Open, Federer fiton në "stërvitje", ndërsa Nadal pas 195 minutash lojë
Pëlqej
Roger Federer dhe Rafael Nadal janë kualifikuar për në fazën e 1/8-ave të Us Open. Federer arriti të marrë nëj fitore të pastër 3-0 kundër spanjollit Feliziano Lopez.

Mbretit Roger iu nevojitën më pak se dy orë, duke i fituar të tre setet 6-3, 6-3, dhe 7-5. Ndër të tre setet shumë më i ekuilibruar ishte seti i tretë, por Federer nuk e la riavalin e tij që të shpresonte tek përmbysja, duke e mposhtur 7-5. Në fazën e ardhsme Federer do të përballet me Kohlschreiber.

Nadal në sfidën me Leonardo Mayer iu desh të derdhë shumë djerë. Tre orë e 15 minuta lojë zgjati kjo përballje, efituar nga spanjolli 1-2. Nadal duhet urgjentisht të rikuperojë forcat për takimin e 1/8-ave me Dolgolopov. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2017, ora 15:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori