Zyrtare: Carmelo Anthony te Oklahoma
Pëlqej
Carmelo Anthony është bërë me skuadër të re në NBA.

Edhe pse u mendua se do të kalonte te Cleveland Cavaliers, basketbollisti ka kaluar në radhët e Oklahoma City Thunders.

Në fakt, Anthony është shkëmbyer me dy lojtarë dhe të drejtën e zgjedhjes në vend të Oklahomës në draftin e vitit të ardhshëm. Enes Kanter dhe Doug McDermott do të shkojnë në drejtim të drejtim të skuadrës së New York Knicks.

Anthony është transferi i dytë i madh i Oklahomës këtë verë, pas Paul Georget që u zyrtarizua muaj më parë. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2017, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori