Formacioni më i vlefshëm në Superligë për këtë sezon (FOTO LAJM)

Alban Hoxha 575 mije euro
Pëlqej
Superliga shqiptare është një kampionat shumë modest që vlen sa vetëm një lojtar i një niveli mbi mesatar në ekipet europiane, rreth 35 milionë euro. Niveli i kampionatit tonë në fakt në bazë të të dhënave të "tranasfermarket" ka njohur rritje, por kjo nuk reflektohet në rritje të cilësisë, raporton Albeu.

Sipas këtij sajti në bazë të vlerës së kartonit të futbollistëve, ne ju sjellim 11-shen më të vlefshme në Superligë. Skënderbeu dominon me 6 futbollistë, e ndjekur nga Partizani me 4 dhe Luftëtari me një lojtar, Reginaldon.

Hamdi Salihi edhe pse 33 vjeç është lojtari më i vlefshëm me 700 mijë euro./albeu.com/

Shtuar më 29/01/2017, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori