Kupa e Shqipërisë/ Osmani bën Salihin, Tafili nderon Vllazninë (VIDEO)
Laçi nuk ka mundur të bëjë surprizën në sfidën e parë, pasi ka barazuar 1-1 me Skënderbeunsfidën e aprë çerekfinale. Skuadra e Bledar Sinellës kaloi e para në avantazh me Kanapari, ndërkohë që Osmani barazoi shifrat në kohën shtesë.

Në këtë mënyrë korçarët janë të avantazhuar në sfidën e kthimit pasi mund të kualifikohen dhe me një barazim pa gola.Në ndeshjen tjetër Vllaznia fitoi në Durrës me një super gol të shënuar nga Tafili në minutën e 23-të pas një goditje perfekte.

Misioni i kualifikimit për shkodranët tashmë do të jetë shumë më i thjeshtë. Në këtë ndeshje debutoi dhe Bakaj, blerja më e re e Vllaznisë gjatë janarit, i cili luajti për 82 minuta./albeu.com/

Shtuar më 01/02/2017, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori