Merkato sapo ka filluar, por disa klube të superiores i kanë bërë goditjet e para
Kategoria Superiore do të rikthehet në fushë më 27 janar dhe skuadrat deri më 31 janar do të shfrytëzojnë merkaton e janarit për të afruar lojtarë.

Por disa prej tyre kanë punuar para se kjo të hapej dhe në ditët e para të saj kanë bërë vetëm prezantimet. Albeu.com i'u sjell tëgjitha lëvizjet bëra deri më tani, afrime dhe larghime.

SKËNDERBEU:
AFRIME: –
LARGIME: Martin Nespor? Donjet Shkodra?

FLAMURTARI:
AFRIME: Muarem Muarem (Aktobe), Fisnik Zuka (Shkupi), Igor Nedeljkoviç (Pegasus, Hong Kong), Argjent Gafuri (Renova)
LARGIME: Lejdi Liçaj, Jakovljeviç, Ergys Mersini?

LAÇI:
AFRIME: Ndriçim Shtubina (Kukësi), Silvjo Zogaj, (Luftëtari), Arbër Beqja (Teuta)
LARGIME: Ademir Soza, Idriz Mbombo

KUKËSI:
AFRIME: –
LARGIME: Rauf Alijev, Ndriçim Shtubina (Laçi), Rexhep Memini, Hair Zeqiri, Milosh Kërkotic?

PARTIZANI:
AFRIME: Lukas (Pelister), Bruno Telushi (Slaven Belupo), Ivan Fushtar? (Kamza), Esat Mala (KF Ballkani) Vangjel Zguro? (Luftëtari)
LARGIME: Xhevahir Sukaj, Andrea Selvaxho, Erik Herrera, Xhovani La Kamera, Milan Basrak, Romeo Shahinas, Blerim Kotobelli?

KAMZA
AFRIME: Ilir Abdyli?
LARGIME: Mërgim Neziri, Argjend Mustafa, Ivan Fushtar?

LUFTËTARI:
AFRIME: Lejdi Liçaj (Flamurtari), Jugers Lickollari (Pogradeci), Blerim Kotobelli? (Partizani)
LARGIME: Bruno Toledo, Silvio Zogaj, Vangjel Zguro? Brixhild Brahimaj?

TEUTA:
AFRIME: –
LARGIME: Nijas Lena, Abe Oluasina, Ardit Shehaj, Arber Beqaj, Shpetim Mocka, Oniyeka Osemene?

VLLAZNIA:
AFRIME: –
LARGIME: Edon Hasani

LUSHNJA:
AFRIME: Ergi Borshi?
LARGIME: –

/albeu.com/
Shtuar më 02/01/2018, ora 14:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori