Ndërprerja e derbit, Disiplina nis zyrtarisht hetimin
Pëlqej
Pas depozitimit të kërkesës nga ana e Partizanit për të marrë tre pikët në tavolinë për ndeshjen derbi ndaj Tiranës, Komisioni i Disiplinës fillon nga puna.

Ditën e sotme është njoftuar zyrtarisht se ka filluar hetimi për këtë ndeshjes, që u zhvillua në dy ditë për shkak të defektit në impiantin e ndriçimit në “Selman Stermasi”.

Komisioni i Disiplinës, vendosi sot: Çeljen e hetimit te përgjithshëm disiplinor për ndeshje midis KF “Tirana” dhe KF “Partizani”, me date 30.11.2016 – 01.12.2016 . Ngarkohen sektoret perkates te FSHF-se per te mbledhur fakte dhe prova rreth problematikave te verejtura gjate ketij takimi.

Shtuar më 05/12/2016, ora 17:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori