Orges Shesi e mbyll ecurinë në Europë me statistika fantastike, merr vlerësime për arritjet
Skënderbeu në Europa Lig arriti të grumbullonte 5 pikë, dhe kjo falë paraqitjeve të shkëlqyera të ekipit në fushë si dhe paraqitjeve tëmë të vjetrit në moshë, pikërisht portierit Orges Shehi.

Në mbyllje të fazës së grupeve, gardiani është shpallur portieri i tretë më i mirë nga të gjitha grupet, me 26 pritje në total.Në vendin e dytë në këtë renditje të publikuar nga UEFA, gjendet me 30 pritje portieri i Rosenborgut, Andre Hansen. Listën e kryeson Denis Sherbitski, gardiani i Bate Borisov, me 31 pritje në total, në 6 ndeshjet e grupeve në Liga të Evropës.

Një meritë kryesore, që Skënderbeu ka arritur këto rezultate mbresëlënëse, ka pikërisht Shehi, që në shumë raste i ka mbajtur në lojë, me pritjet e tij vendimtare. /albeu.com/

Shtuar më 09/12/2017, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori