Surpriza në Kupë, ja 3 ekipet e para që kalojnë në gjysmëfinale
Besëlidhja, Kukësi dhe Skënderbeu janë tri skuadrat e para gjysmëfinaliste në Kupën e Shqipërisë. Lezhianët janë surpriza e madhe për këtë sezon, teksa pas fitores 2-1 në ndeshjen e para, e kanë mbyllur pa gola sfidën e sotme.

Me të njëjtën rezultat e mbylli dhe Tirana, që kalon në fazën tjetër falë fitores së ndeshjes së parë ndaj Kukësit. Skënderbeu ndërkohë siguroi kualifikimin falë një goli të Gavazaj në minutën në minutën e 57-të./albeu.com/


Shtuar më 15/02/2017, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori