Tirana apelon vendimin për pezullimin e tifozëve
Pëlqej
Tirana njoftoi se ka apeluar vendimin e Komisionit te Disiplines për pezullimin e tifozëve bardheblu si dhe grupinim "Fanatics, të cilët janë dënuar pas ngjarjes në Shkodër në stadiumin "Loro Boriçi".

Klubi kryeqytetas ka dorëzuar një ankimim në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Tirana kërkon të rishikohet vendimi për mbylljen e dyerve të stadiumit duke besuar dhe shpresuar se ky dënim dhe të tilla dënime kolektive do të shmangen për të mos dëmtuar futbollin në të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 09:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori