13-vjeçari me kancer luan për Villareal dhe i shënon Celtic-ut (VIDEO)
Një tifoz 13-vjeçar i Villareal, i quajtur Gohan, i cili vuan nga një formë agresive e kancerit, i kishte rrëfyer infermieres në spital se ëndërronte të luante për ekipin e tij të zemrës në stadiumin "El Madrigal".

Dhe ëndrra e tij u bë realitet të mërkurën në mbrëmje në një ndeshje bamirësie kundër Celtic.

Gohan me fanellën me numër 12 luajti topin e parë të ndeshjes, madje realizoi edhe një gol.

Gjithë paratë e grumbulluara nga ndeshja do të shkojnë për një kërkim shkencor 3-vjeçar që synon të ndihmojë fëmijët e prekur nga sëmundja e Gohan. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori