2 penallti të humbura, Barcelona kualifikohet me shumë vështirësi (VIDEO)
Barcelona nuk ka përsëritur gabimin e rivalëve të Realit të Madridit në Kupën e Mbretit, teksa katalanasit janë kualifikuar ditën e sotme në fazën e 1/16-ve, duke eliminuar Korneja, që militon në Ligën e Dytë.

Koha e rregullt u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa katalanasit shënuan dy gola në 30 minutat shtesë, për të marrë kualifikimin, falë golave të Dembeleminutën e 92 dhe Brethueit në minutën e 120.

Kujtojmë se Barcelona humbi 2 penallti gjatë kohës së rregullt, fillimisht me Pjaniç në minutën e 39’ dhe më pas me Dembeleminutën e 80’.

Shtuar më 21/01/2021, ora 23:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori