21 të shtënat e Cristiano Ronaldos (VIDEO)
Cristiano Ronaldo dhe ekzekutimi i saktë i penalltive është pothuajse sinonim. Gjatë gjithë karrierës së tij, portugezi ka mesatarisht një saktësi prej 94% nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Ronaldo ka transformuar në gol 21 penallti të akorduara nga gjyqtarët në favor të Realit të Madridit, për sa kohë ai është pjesë e “Los Blancos” në kampionatin spanjoll, duke qenë kësisoji lojtari i katërt me penallti të sakta të njëpasnjëshme në historinë e La Liga.

Vetëm Koeman (25 penallti), Kubala (23 penalti) dhe Maranon (23 penallti) kanë rekorde më të larta se portugezi në këtë drejtim.

Ylli portugez ka tejkaluar tashmë rekordet e Germain (18 penallti) dhe të Puskas (16 penallti). Cristiano Ronaldo nuk gabon në goditjen e 11-metërshave që prej 5 dhjetorit 2009. /albeu.com/

21 penalltitë e Cristiano Ronaldos:

Shtuar më 17/02/2012, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori