300 Lionel Messi (VIDEO)
Shifra jashtëtokësorësh por të vërteta: Lionel Messi ka arritur në shifrën e 300 golave. Futbollisti i Barcelonës ka shënuar edhe dy gola të radhës në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos duke arritur shifrën e 300 golave në karrierën e tij.

Këtë shifër Messi e arriti në minutën e 47 të ndeshjes me Vallecanon duke shënuar golin e parë ndërsa në minutën e 89 të ndeshjes arriti të shënojë golin e dytë në ndeshje, dhe të 301 në karrierë.

Messit i dyhen edhe dy gola këtë vit për të barazuar rekordin e Peles, i cili në vitin 1959 kishte shënuar 75 gola me Santosin dhe Brazilin. /albeu.com/
Shtuar më 28/10/2012, ora 10:09
fcbforever
e Dielë 28 Tetor 2012, Ora 12:21
Legjend osht messi veq nextttttttttttt Messi i 3 you
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori