Abazaj shënon 2 gola me të rinjtë e Anderlecht (VIDEO)
Kristal Abazaj nuk luan një ndeshje zyrtare prej muajt maj kur ishte pjesë e Luftëtarit në kategorinë superior, shkruan Albeu.com.

Abazaj pësoi një ndëmtim të rëndë në fillim të sezonit duke e mbajtur atë larg fushave gjatë.

Megjithatë Abazaj me të rinjtë e Andelechtit, shënoi dy gola në minutën e 42 dhe 78. Por janari është afër dhe ai do të largohet nga skuadra belge, pasi nuk bën më pjesë në planet e Anderlecht.

Është 22 vjeç, nuk ka kohë të presë që të rritet e të gjejë vend tek Anderlecht, ndaj në Belgjikë apo jashtë saj, do të gjejë një ekip që ti japë minuta deri në fund të sezonit. /albeu.com/

Shtuar më 11/12/2018, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori